ДТЕК створює цифрових двійників мереж
Оператор системи розподілу електричної енергії "ДТЕК Київські регіональні електромережі" розпочав впровадження пілотного проекту цифрового двійника (Digital Twin) мереж на енергетичному вузлі в Ірпені, відповідно до інформації, представленої енергохолдингом ДТЕК.
"Цифровий двійник - це свого роду "репліка" мережі, створена у спеціальному програмному забезпеченні, яке містить дані про поточний стан електромереж, їх характеристики, потужності, а також категорії надійності для споживачів. Цей інструмент дає змогу моделювати функціонування мережі, розподіл навантажень між елементами, а також передбачати можливі аварії. Завдяки новій технології енергетики зможуть виявляти проблемні зони у мережах і знаходити оптимальні варіанти для їх підсилення," - зазначили представники ДТЕК в оприлюдненому звіті.
Цей проект в Київській області надасть можливість істотно зменшити кількість аварій, а отже, й перерв у електропостачанні для населення та бізнесу.
"Одна з переваг, які забезпечить цифровий двійник, полягає у скороченні тривалості відключення. Завдяки аналізу оцифрованих даних ми можемо виявити елементи з низьким рівнем надійності, а потім заздалегідь запланувати їх підсилення. Крім того, можна знайти альтернативні способи, щоб забезпечити постачання клієнтам без термінових заходів, запланувавши необхідну модернізацію на майбутнє. Як результат, ми покращимо надійність електропостачання," - навів висновки начальник відділу довгострокового планування та аналізу мережі "ДТЕК Мережі" Леонід Москаленко.
У компанії підкреслили, що реалізація пілотного проекту цифрового двійника підтвердила досягнення цілей розвитку мереж, серед яких зниження середнього часу аварійного відключення електроенергії з 1122 до 100 хвилин на рік (SAIDI) в Ірпінському енерговузлі.
"Проте, за підсумками впровадження всіх запланованих заходів, базуючись на цифровій моделі, зниження SAIDI може скласти навіть до 80,5 хвилин для наших споживачів," — пояснили у компанії.
Під час реалізації пілотного проекту протягом року енергетикам вдалося оцифрувати понад 3000 км ліній електропередач і близько 1500 енергооб'єктів на Ірпінсько-Бучанській ділянці. У наступному році "ДТЕК КРЕМ" планує розширити експлуатацію цифрового двійника на всю територію регіону.
Крім того, ДТЕК також наголосив, що створення цифрової моделі мереж є складовою частиною 10-річного проекту модернізації енергетичної інфраструктури "Мережі Майбутнього", який реалізується ОСР "ДТЕК Мережі" у Київській, Дніпропетровській, Одеській областях та в столиці.
Компанія не зазнає яким саме методом були зібрані дані, для ствоерення цифрового двійника, але можна припустити, що це або лазерне сканування, або технологія SLAM.
Всего: 0 комментариев
Комментариев к этой публикации пока нет.